Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 284 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Dzień Dziecka w Filmarze

środa, 29 maja 2013 12:29

Z okazji Dnia Dziecka odbyło się już IX spotkanie uczniów naszej szkoły organizowane przez Hotel „Filmar” w Toruniu. Właściciele Hotelu Filmar w Toruniu – pan Stanisław Filipiak i pan Stanisław Marchlewski zaprosili nas na wspaniała imprezę w Akademii Kulinarnej Filmaru. W pięknej Sali restauracyjnej uczyliśmy się zasad savoir vivre gastronomicznego. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat odbycia kursu.

Niespodzianką była obecność Prezydenta Miasta Torunia – pana Michała Zaleskiego i Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu miasta Torunia pana Janusza Pleskota którzy złożyli wszystkim serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Na koniec zgodnie z zasadami, których się nauczyliśmy zjedliśmy pyszne, słodkie naleśniki.

Dziękujemy wszystkim, którzy co roku pamiętają o naszym święcie. Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku.

 

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
2
2

komentarze (0) | dodaj komentarz

Integracyjne Zawody w Pływaniu

piątek, 24 maja 2013 13:45

W dniu 24.05.2013 w Zespole Szkół Nr 26 w Toruniu po raz siódmy odbyły się Integracyjne Zawody w Pływaniu. Uczniowie klasy 2 ZC i 3 ZJ godnie reprezentowali nasza szkolę wykazując zarówno duże umiejętności pływackie, jak również ambicję i wolę walki w duchu fair-play. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i medale.

 

 


Podziel się
oceń
2
6

komentarze (0) | dodaj komentarz

Konkurs matematyczno-przyrodniczy

piątek, 24 maja 2013 10:32

23 maja 2013 roku odbył się konkurs matematyczno-przyrodniczy. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie z klas IV-VI. Uczestnicy pracowali w zespołach 5-6 osobowych dobranych losowo. Zmierzyli się z różnorodnymi zdaniami, których rozwiązanie wymagało posiadania wiedzy z zakresu zdrowego żywienia, orientacji na mapie, znajomości zegara, umiejętności mierzenia, zaznaczania temperatury. Jedno z zadań polegało na ułożeniu 8 elementowej  rozsypanki obrazkowej "Od ziarenka do rośliny". Zespoły musiały podliczyć rachunek z restauracji oraz przygotować pieniądze do zapłacenia go. Wszyscy walczyli o miejsce na podium. Najlepszy okazał się zespół w składzie: Radosław Tybus (kl.6), Kamil Gryglewski (kl.6), Kacper Kozłowski (kl.6), Korneliusz Głowacki (kl.5), Adam Drożyński (kl.5), Jakub Wiśniewski (kl.4). Gratulujemy!

 

 

 

 


Podziel się
oceń
3
5

komentarze (3) | dodaj komentarz

Konkurs Przyrodniczo - Geograficzny

czwartek, 23 maja 2013 14:45

23 maja 2013 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w VI Regionalnym Konkursie Przyrodniczo – Geograficznym zorganizowanym przez Zespół szkół Specjalnych w Chełmży. Należało prawidłowo odpowiedzieć na 17 pytań z zakresu przedmiotów ścisłych oraz przedstawić plakat o tematyce „Polskie parki Narodowe”.

Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni, ponieważ główną wygraną zdobyła Daria z klasy III gimnazjum, a pozostali uplasowali się w pierwszej dziesiątce. Wszyscy otrzymali dyplomy, nagrody oraz słodki poczęstunek.

 

 

 

 


Podziel się
oceń
4
5

komentarze (0) | dodaj komentarz

IV Festyn Rodzinny

sobota, 18 maja 2013 15:00

 

 

18 maja 2013 roku odbył się IV Festyn Rodzinny „Podziel się uśmiechem” organizowany przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży  Niepełnosprawnej oraz ich Rodzin „Dziewiętnastka”. Partnerem w organizacji był Zespół Szkół Nr 6 w Toruniu, na którego terenach zielonych bawiły się dzieci, młodzież ich rodzice i rodziny. Impreza dofinansowana była z Urzędu Gminy Miasta Toruń – Wydziału Sportu i Turystyki.

Uczestnicy mogli korzystać z wielu atrakcji – zabaw na dmuchanej zjeżdżalni, igraszek w wielkim zamku z piłeczkami, zabaw na trampolinie. Ponadto wystąpiła grupa cyrkowa z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury pod kierunkiem pani Alicji Usowicz, a chętni mogli potrenować Nordicwalking z instruktorami z IX Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu oraz brać udział w zabawach sportowych. Wielu amatorów miał także kącik plastyczny, gdzie objawiały się talenty plastyczne, a najmłodszym na życzenie członkowie Stowarzyszenia malowali twarze.

Słodka wata cukrowa również miała swoich amatorów, a na koniec zgłodniali uczestnicy po wielu atrakcjach mogli posilić się pysznym bigosem.

Prezes Stowarzyszenia „Dziewiętnastka – Anna Gużyńska serdecznie dziękuje wszystkim członkom, przyjaciołom i sympatykom organizacji za pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu imprezy. Nagrodą dla nas wszystkich była radość i uśmiech na twarzach naszych najmłodszych podopiecznych, a także zadowolenie ich rodziców i rodzeństwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
6
7

komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 24 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  184 406  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

O moim bloogu

Informacje z życia szkoły.

Statystyki

Odwiedziny: 184406

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl